ZAWORY KULOWE

Zawory kulowe są zaworami ćwierć-obrotowymi, którego elementem roboczym jest kula bądź wycinek kuli osadzony pomiędzy siedziskami z tworzywa sztucznego (np. PTFE, RPTFE) lub metal/metal. Kula jest sterowana poprzez dźwignię ręczna, przekładnię ręczna bądź napęd za pośrednictwem trzpienia. Zawór jest zaworem dwupołożeniowym, obrót kuli wykonywany jest w zakresie 0 – 90°. Z uwagi na konstrukcję zawory te cechują się wysoką szczelnością odcięcia, jednakże nie powinny być stosowane do regulacji przepływu. Dla niektórych aplikacji normalna cecha tych zaworów tzw. „martwe przestrzenie” może mieć negatywny wpływ przy ocenie ich przydatności.

Wśród zaworów przelotowych, które nie generują dodatkowych oporów w instalacji, można wyróżnić zawory kulowe. Dzięki zastosowaniu sprężyn talerzykowych, zapewniony jest stały docisk uszczelnienia do kuli, która jest najczęściej wykonana z mosiądzu pokrytego chromem.

Kurki kulowe są najczęściej stosowane w przemyśle oil&gas, chemicznym oraz petrochemicznym – w dystrybucji, przesyle gazu, w kopalniach gazu, na ciągach na rurociągach technologicznych oraz procesowych, w podziemnych magazynach gazu, w stacjach redukcyjnych bądź pomiarowych gazu. Współpracując z najwyższej klasy producentami, oferując zawory kulowe wysokiej jakości, cechujące się niezawodnością, bezpieczeństwem i funkcjonalnością.

Należy pamiętać, że od szczelności kurków kulowych zależy bezpieczeństwo obiektu, którego nieszczelność może być przyczyną awarii rurociągu i innej armatury. To dlatego w wyborze odpowiedniego kurka kulowego należy poradzić się fachowców.

KONTAKT

DEI Armatura Przemysłowa Sp. z o.o.  

ul. Hutnicza 16
81-061 Gdynia
Poland
VAT  no. PL 5833400849 REGON: 386412203    KRS: 0000847191

 

 

tel 512 353 423

e-mail biuro@deipoland.net