ZASUWY KLINOWE

Zasuwy klinowe to zawór, w którym otwarcie przepływu odbywa się poprzez podniesienie elementu roboczego (prostokątnego lub okrągłego) nad strumień medium. Wyraźną cechą zasuwy klinowej są płaskie powierzchnie uszczelniające pomiędzy klinem a siedziskami, Sam klin może mieć powierzchnie równoległe ale zazwyczaj mają kształt klina. Zasuwy klinowe są często stosowane, gdy wymagany jest przepływ liniowy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą armaturę przemysłową, Oferujemy zawory zwrotne kulowe i klapowe, zawory grzybkowe, zawory zaporowe i mieszkowe, zasuwy nożowe oraz wiele innych produktów.

Zasuwy klinowe to zawór, w którym otwarcie przepływu odbywa się poprzez podniesienie elementu roboczego (prostokątnego lub okrągłego) nad strumień medium. Wyraźną cechą zasuwy klinowej są płaskie powierzchnie uszczelniające pomiędzy klinem a siedziskami, Sam klin może mieć powierzchnie równoległe ale zazwyczaj mają kształt klina. Zasuwy klinowe są często stosowane, gdy wymagany jest przepływ liniowy przez zawór a akceptowalne jest minimalne ograniczenie w dolnej części korpusu.

Zasuwy klinowe są nieodłącznym elementem instalacji przemysłowych.Wyróżnia się zasuwy klinowe kołnierzowe, z końcówkami do wspawania, z końcówkami gwintowanymi;, ze stali węglowej, kwasoodpornej, ze stali kutej czy też staliwa. Zasuwy klinowe stosowane są w bardzo szerokim zakresie branż przemysłowych. Posiadają one prosty przelot o średnicy nominalnej, bez przewężeń z gniazdem w miejscu zamknięcia. Pokrywa w przypadku zasuwy klinowej jest połączona z korpusem metodą bezśrubową lub śrubami z łbami wpuszczonymi w odlew i odpowiednio zabezpieczonymi. Zasuwy klinowe mogą być instalowane zarówno na rurociągach poziomych, jak i pionowych. Zasuwa klinowa może pracować wyłącznie w stanie całkowitego otwarcia lub zamknięcia. Kierunek przepływu czynnika jest dowolny. Zasuwy klinowe przeznaczone są do odcinania przepływu wody pitnej, przemysłowej, pary wodnej, powietrza,także agresywnych i nieagresywnych chemicznie, i toksycznych czy też nietoksycznych cieczy oraz gazów.

KONTAKT

DEI Armatura Przemysłowa Sp. z o.o.  

ul. Hutnicza 16
81-061 Gdynia
Poland
VAT  no. PL 5833400849 REGON: 386412203    KRS: 0000847191

 

 

tel 512 353 423

e-mail biuro@deipoland.net